• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

ČESKO: Buď jak Budějčák, radí mladým cestovatelům nová mapa

Informace pro mladé cestovatele s nízkým rozpočtem nabízí mapy a informační centra USE-IT. Na rozdíl od klasických turistických průvodců tyto mapy tvoří místní, kteří nabízí alternativní pohled na památky a zajímavá místa. Mapy jsou nekomerční, zdarma a snaží se být aktuální. Dne 9.1.2013 se křtila mapa USE-IT Českých Budějovic a Českého Krumlova.

Mapy USE-IT nemyslí jen na turistický ruch. Umožňují mladým cestovatelům vymanit se z turistické bubliny, setkat se s místními mladými a aktivně objevovat opravdové město. Informace v mapách jsou hlavně praktické. Týkají se ubytování, stravování, kam za odpočinkem, za kulturou a za večerní zábavou. "Snažíme se doporučovat komplexní aktivity, jak denní, tak večerní," řekla koordinátorka Kamila Kačmáčková.

Organizátorky tvrdí, že zpětná vazba je veskrze pozitivní. "Jsme mladí, bez zkušeností. Byli jsme ale uživateli map v jiných městech, tak víme, co lidi chtějí, potřebují a hledají," řekla Kačmáčková, která letos navštívila Rotterdam, kde mapa je, a v Amsterodam, kde mapa není. Rozdíl byl podle ní obrovský. "V Amsterodamu člověk často skončí v drahé hospodě, ale kdyby šel o kus dál, narazí na dobrý místní podnik, který ovšem jako turista nenajde, protože je zapadlý. Mapy vás zavedou někam, kde můžete potkat stejné lidi, jako jste vy," uvedla.

Související témata ...

Cestovní ruch
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

Vsetín: Cyklostezka Bečva - královna stezek Moravy

Cyklostezka Bečva - královna stezek Moravy

Vsetín

mrg. Drahanská vrchovina: Interaktivní mapa atraktivit mikroregionu Drahanská vrchovina

Interaktivní mapa atraktivit mikroregionu Drahanská vrchovina

Mikroregion Drahanská vrchovina

mrg. Hodonínsko: Moravské vinařské (cyklo)stezky

Moravské vinařské (cyklo)stezky

Mikroregion Hodonínsko

mrg. Drahanská vrchovina: Turistický pas

Turistický pas

Mikroregion Drahanská vrchovina

mrg. Drahanská vrchovina: Pěší trasa "Krásensko dříve"

Pěší trasa "Krásensko dříve"

Mikroregion Drahanská vrchovina

mrg. Drahanská vrchovina: Rozhledna Chocholík - lákadlo nejen pro turisty

Rozhledna Chocholík - lákadlo nejen pro turisty

Mikroregion Drahanská vrchovina