ČESKO: Buď jak Budějčák, radí mladým cestovatelům nová mapa

Informace pro mladé cestovatele s nízkým rozpočtem nabízí mapy a informační centra USE-IT. Na rozdíl od klasických turistických průvodců tyto mapy tvoří místní, kteří nabízí alternativní pohled na památky a zajímavá místa. Mapy jsou nekomerční, zdarma a snaží se být aktuální. Dne 9.1.2013 se křtila mapa USE-IT Českých Budějovic a Českého Krumlova.

Mapy USE-IT nemyslí jen na turistický ruch. Umožňují mladým cestovatelům vymanit se z turistické bubliny, setkat se s místními mladými a aktivně objevovat opravdové město. Informace v mapách jsou hlavně praktické. Týkají se ubytování, stravování, kam za odpočinkem, za kulturou a za večerní zábavou. "Snažíme se doporučovat komplexní aktivity, jak denní, tak večerní," řekla koordinátorka Kamila Kačmáčková.

Organizátorky tvrdí, že zpětná vazba je veskrze pozitivní. "Jsme mladí, bez zkušeností. Byli jsme ale uživateli map v jiných městech, tak víme, co lidi chtějí, potřebují a hledají," řekla Kačmáčková, která letos navštívila Rotterdam, kde mapa je, a v Amsterodam, kde mapa není. Rozdíl byl podle ní obrovský. "V Amsterodamu člověk často skončí v drahé hospodě, ale kdyby šel o kus dál, narazí na dobrý místní podnik, který ovšem jako turista nenajde, protože je zapadlý. Mapy vás zavedou někam, kde můžete potkat stejné lidi, jako jste vy," uvedla.

Související témata ...

Cestovní ruch

Vsetín: Cyklostezka Bečva - královna stezek Moravy

Cyklostezka Bečva - královna stezek Moravy