• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

ČESKO: Noc vědců přiblíží bádání zejména dětem

Na desítkách míst v celé zemi se 26. září uskuteční Noc vědců, akce propagující vědu jako fenomén i jednotlivé vědecké instituce. České vědecká centra i univerzity se tak připojují k celoevropskému festivalu vědy a techniky. Tématem desáté tuzemské Noci vědců jsou Buňky pro vědu, akce je tak podobně jako v minulých ročnících zaměřena především na vědy přírodní a technické. Některé instituce ale lákají i zájemce na vědy humanitní – historii či historii umění.

„Slavíme malé jubileum tím, že jsme se opět rozrostli. V loňském roce měla Noc vědců 14 partnerů, letos jich má 23. Je vidět, že zájem o akci tohoto typu je. Zájem je i ze strany veřejnosti, loni Noc vědců navštívilo 31.000 lidí, letos čekáme 35.000 návštěv­níků," řekla dnes novinářům Markéta Čekanová, mluvčí plzeňského centra Techmania, které je národním koordinátorem akce.

Jejím cílem podle Čekanové je přiblížení vědy a techniky široké veřejnosti, ale především dětem a mladým lidem. „Měla by v nich probudit zájem, aby se o vědu, techniku, bádání a vědění nezajímali jen prostřednictvím televize, ale aby sami šli studovat a stali se vědci," uvedla.

Přílohy, odkazy ...

Celý článek na serveru Deník.cz

Související témata ...

Vysoké školství, věda a výzkum
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

Ostrava: Technická univerzita představuje "zelený" superpočítač

Technická univerzita představuje "zelený" superpočítač

Ostrava

Litoměřice: Využití geotermální energie ve městě podpoří výzkumný projekt

Využití geotermální energie ve městě podpoří výzkumný projekt

Litoměřice

Jihomoravský kraj: Soutěž studentských prací k životnímu prostředí

Soutěž studentských prací k životnímu prostředí

Jihomoravský kraj

Liberecký kraj: Osada Jizerka - "rezervace" tmavé oblohy

Osada Jizerka - "rezervace" tmavé oblohy

Liberecký kraj

Frýdek-Místek: Studenti navrhují, jak využít budovy bývalých textilek

Studenti navrhují, jak využít budovy bývalých textilek

Frýdek-Místek

Ml. Boleslav: Na Karmeli byly představeny vize proměn sídlišť

Na Karmeli byly představeny vize proměn sídlišť

Ml. Boleslav