• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

ČESKO: Slepé děti překonávají samotu

Brána k druhým: Odchod od rodiny v dětském věku a nástup do internátní školy je obtížný i pro zdravé děti. Když musí od svých nejbližších odejít nevidomé nebo zrakově postižené dítě školního věku, je to ještě složitější.

Svou osobní zkušenost s tím mají i někteří členové pražské skupiny, která si říká Tangramáci. Jsou součástí organizace dětí a mládeže Duha a rozhodli se, že právě tyto složité chvíle hendikepovaným dětem ulehčí.

“Někteří členové našeho sdružení vyrůstali v internátě a vzpomínají si na svou zkušenost, kdy jako malí museli odejít z rodiny do zcela nového prostředí, kde nikoho neznali a nikdo neznal je,” říká vedoucí Tangramáků Marie Wolfová.

“Takovou situaci zažívají i zrakově postižené děti, když nastoupí do své internátní školy. Aby se malému žáčkovi tolik nestýskalo, čeká na něj v internátě velké textilní zvířátko, které je jen jeho a je jeho nový kamarád. Tyto hračky jsme sami navrhli, ušili a dětem předali,” vysvětluje.
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

Chrudim: Aktivitou proti stárnutí

Aktivitou proti stárnutí

Chrudim

Orlová: Zdravý domov seniorů "Pohoda"

Zdravý domov seniorů "Pohoda"

Orlová

Boskovice: Systém tísňového volání pro seniory

Systém tísňového volání pro seniory

Boskovice

Hodonín: Centrum pro rodinu

Centrum pro rodinu

Hodonín

Hlučín: Ruku v ruce aneb den sociálních služeb a zdraví

Ruku v ruce aneb den sociálních služeb a zdraví

Hlučín

Frýdek-Místek: Dotační programy na podporu a rozvoj sociálních služeb

Dotační programy na podporu a rozvoj sociálních služeb

Frýdek-Místek