• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Hodonín: Cyklo týden

V týdnu od 20. do 25. června 2011 uspořádalo Regionální centrum města Hodonína projekt nazvaný „Cyklo týden“. Projekt se zaměřoval zejména na bezpečnou cyklistiku žáků základních škol. Jeho cílem bylo zvýšit bezpečnost dětí při jízdě na kolech, naučit je správnému pohybu po silnicích, upozornit na povinnou výbavu kol a seznámit je se silničními pravidly, které musí jako cyklisté dodržovat.

Cyklo týden se však věnoval také zdravotní prevenci, děti se například učily správnému držení těla - lektoři je upozornili na prevenci a léčbu bolesti zad pomocí SM systému. Návštěvníci mohli také vyzkoušet jízdu na spinningových kolech. Středa byla zaměřena na kontrolu technického stavu kol, nastavení geometrie, povinné vybavení dle vyhlášky, osvětlení apod. Návštěvníci se měli možnost během celého dne zúčastnit samostatné (neorganizované) cyklo výjížďky za naučnými panely. Pracovnice SZÚ Brno rovněž nabídly komplexní zdravotní vyšetření.

Kontakt na Zdravé město

Kontakt...

Hájková Ivana
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

ŠVÝCARSKO: Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Chrudim: Učíme se zdravě sedět a cvičit

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Prostějov: „Městský“ cyklobus

„Městský“ cyklobus

Prostějov

Frýdek-Místek: Centrum sportu - Sportovní kroužky na základních a středních školách

Centrum sportu - Sportovní kroužky na základních a středních školách

Frýdek-Místek