Dačice: Mladí diskutovali o kultuře a předali radnici náměty

V úterý 3. února 2015 se v rámci projektu Zdravé město Dačice uskutečnil kulatý stůl s mládeží, u něhož se sešli žáci a studenti dačických základních a středních škol. Cílem setkání bylo vyslechnout názory mladých na činnost a stav MěKS Dačice a kulturní dění v Dačicích obecně. Chtěli jsme tímto dát mladých lidem možnost se vyjádřit, co v Dačicích postrádají v rámci kulturního vyžití.

O moderování kulatého stolu se postaral Petr Panaš z Ekologického střediska SEVER Litoměřice. Důležitosti této akce odpovídalo i její obsazení. Byl zde starosta Dačic Karel Macků, místostarosta Miloš Novák, tajemník Zdislav Páral, ředitel MěKS Oldřich Svoboda, ale také zástupci Odboru kultury a cestovního ruchu a Odboru dotací a investic Městského úřadu Dačice. Protože byla tato akce realizována ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR v rámci projektu Nedělám to pro sebe z programu Mládež v akci, přivítali jsme mezi námi také jejího předsedu Petra Hermanna.

„Díky Zdravému městu Dačice a podpoře místních škol bylo možné kulatý stůl s mládeží realizovat. Studenti velmi dobře formulovali a prezentovali své názory, celková atmosféra byla skvělá. Je vidět, že když mají mladí občané možnost rozhodovat odpovědně a vidí, že je o jejich názory zájem, nakonec mnohé překvapí, jak dospělý a rozumný mají pohled na dění kolem sebe. Řada jejich nápadů by nás dospělé nenapadla. Získanými podněty se na městě určitě budeme zabývat“, uzavřel Karel Macků.

Ústí n.L.: Finanční podpora aktivit partnerů Zdravého města

Finanční podpora aktivit partnerů Zdravého města

Ústí nad Labem

Uh. Hradiště: Veřejné fórum Zdravého města k celkovému rozvoji