• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Dobříš: Happening "Pojďme tvořit na hřiště"

Dne 1. října proběhl již 7. ročník akce „Pojďme tvořit na hřiště“. Tento rok nám přálo počasí. Teploty byly téměř letní a tak se děti hojně zapojovaly do činností, které nabízely jednotlivé organizace.

Tento rok se na akci přihlásilo celkem 26 organizací zejména z neziskového sektoru. Jsme rádi, že se tento rok účastnili této akce 3 nováčci – jmenovitě Vodohospodářská společnost Dobříš, Soukromá školka Sluníčko a Sdružení Dej mi šanci. Letošní ročník nabídl sportovní vystoupení sportovkyň z Gymnastiky Dobříš a z Aerobik studia Orel.

Městská policie Dobříš připravila ukázku z výcviku služebního psa. Jednalo se o vyhledávání omamných látek a pronásledování pachatele. Děti v hojné míře využily možnost získání dětského řidičského průkazu. Pesoklub Dobříš nám představil pejsky možné k adopci a dále představil svoji činnost. U dalších mnoha stánků probíhal zajímavý program a bylo možné se seznámit s činností organizací a navázat neformální kontakty. Mezi hosty, kteří přijaly pozvání k účasti byl tento rok Státní zdravotní ústav, který představil svůj program na prevenci dětských úrazů.

Celou akci velmi hezky zpříjemnilo hudební vystoupení Pokleslého orchestru Dobříš a Základní umělecké školy Dobříš. Na závěr této akce došlo k předání výtěžku z BENEFICE 2014, která tento rok byla ve prospěch organizací – volnočasový KLUB BIJÁK a PESOKLUB DOBŘÍŠ.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

ŠVÝCARSKO: Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Prostějov: „Městský“ cyklobus

„Městský“ cyklobus

Prostějov

Chrudim: Učíme se zdravě sedět a cvičit

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Frýdek-Místek: Centrum sportu - Sportovní kroužky na základních a středních školách

Centrum sportu - Sportovní kroužky na základních a středních školách

Frýdek-Místek