• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Kraj Vysočina: Sportovní hry mentálně postižených

V rekreačním areálu u obce Zubří na Novoměstsku probíhají tento týden 40. Sportovní hry pro mládež se středním stupněm mentálního postižení. Zahájení jubilejního ročníku si nenechali ujít radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, zástupci společnosti Žďas a předseda ZO OS KOVO ŽĎAS, a.s. Rostislav Dvořák. Týdenního sportovního klání se účastní stovka sportovců z domovů pro osoby se zdravotním postižením z Kraje Vysočina a Jižní Moravy. Letošní pořadatelskou štafetu nese Domov u rybníka Víceměřice.„Letošního ročníku se zúčastní zástupci 9 domovů pro osoby se zdravotním postižením. Domácí barvy hají Domov Kamélie Křižanov,“ přiblížil krajský radní Petr Krčál.

Po zahajovacím ceremoniálu se včerejšem naplno rozběhly jednotlivé disciplíny. „Soutěžit se bude v běžeckých a skokanských disciplínách, míčových hrách, hodu granátem, vrhu koulí či bocce,“ uvedla ředitelka Domova Kamélie Silvie Tomšíková. Mimo tradiční disciplíny je do programu zařazena i turistika nebo orientační závod.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

ŠVÝCARSKO: Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Litoměřice

Pelhřimov: Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Pelhřimov