Kraj Vysočina: Sportovní hry mentálně postižených

V rekreačním areálu u obce Zubří na Novoměstsku probíhají tento týden 40. Sportovní hry pro mládež se středním stupněm mentálního postižení. Zahájení jubilejního ročníku si nenechali ujít radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, zástupci společnosti Žďas a předseda ZO OS KOVO ŽĎAS, a.s. Rostislav Dvořák. Týdenního sportovního klání se účastní stovka sportovců z domovů pro osoby se zdravotním postižením z Kraje Vysočina a Jižní Moravy. Letošní pořadatelskou štafetu nese Domov u rybníka Víceměřice.

„Letošního ročníku se zúčastní zástupci 9 domovů pro osoby se zdravotním postižením. Domácí barvy hají Domov Kamélie Křižanov,“ přiblížil krajský radní Petr Krčál.

Po zahajovacím ceremoniálu se včerejšem naplno rozběhly jednotlivé disciplíny. „Soutěžit se bude v běžeckých a skokanských disciplínách, míčových hrách, hodu granátem, vrhu koulí či bocce,“ uvedla ředitelka Domova Kamélie Silvie Tomšíková. Mimo tradiční disciplíny je do programu zařazena i turistika nebo orientační závod.

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO: Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park