MAS Rozkvět: Cykloturistický 1/2Maraton

Dne 24.9. se v našem regionu zářijový sobotní den nesl ve sportovním duchu. Startoval totiž 14. ročník tradiční cykloturistické akce Slavnosti plodů 2016 a Lhenický terénní 1/2Maraton, jehož součástí byl také Rodinný běh a závod na 10 km. Motto: Běhej pro druhé.

Cykloturistická akce odstartovala u kostela sv. Martina a vedla po tradiční trase ovocnářské cyklostezky. Někteří účastníci tohoto „cyklozávodu“ se poté připojili k Rodinnému běhu.
Běh měl charitativní záměr, který z části podpořil Chelčický domov sv. Linharta. Další část získaných prostředků byla určena na zakoupení herního prvku do areálu lhenického fotbalového stadionu.

Na prvním ročníku Rodinného běhu se sešlo několik desítek lidí. Pochvalovali si pestrost terénu i zajímavou volbu tratě s nádhernými výhledy do přírody.
Vzhledem k úspěšnosti akce je naplánováno její opakování příští rok.

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO: Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park