• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

SLOVENSKO: Neobvyklý večerníček Lízy a nevidomé Mimi

Autorský večerníček, který slovenská RTVS v průběhu vánočních svátků odvysílala, s názvem „Mimi a Líza“ vypráví o dvou kamarádkách, Líze a nevidomé Mimi.

Ty na společných výpravách do fantazie zjišťují, že náš svět se dá vidět různými způsoby. Příběh se vysílal nejen v obrazové, ale též ve zvukové podobě. Rádio Regina příběhy odvysílalo v klasickém večerníčkovém čase. Rozhlasová podoba byla samozřejmě obohacena o další vjemy, které neslyšící nemohou díky obrazu zachytit.

Je slunečný den a Mimi s Lízou si hrají na dvoře. Je jim velmi teplo a tak se vydají hledat strom, pod který by se před sluncem ukryly. Ve své fantazii se dostanou do divoké džungle, kde jim zákeřné liány připraví mnoho nebezpečných nástrah. Společně je však, zejména díky citlivému sluchu a hmatu Mimi, překonají a najdou svůj strom se stínem. Podobný jim pak vyroste na dvoře. Je plný květin a vytváří krásný stín.
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Litoměřice

Pelhřimov: Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Pelhřimov

Kraj Vysočina: Projekt Vysočina BezBariér

Projekt Vysočina BezBariér

KRAJ VYSOČINA

Hodonín: Systém sociální integrace ve městě

Systém sociální integrace ve městě

Hodonín

Jihlava: Projekt Park in park - Podpora nezaměstnané mládeže, ohrožené sociálním vyloučením

Projekt Park in park - Podpora nezaměstnané mládeže, ohrožené sociálním vyloučením

Jihlava