SLOVENSKO: Neobvyklý večerníček Lízy a nevidomé Mimi

Autorský večerníček, který slovenská RTVS v průběhu vánočních svátků odvysílala, s názvem „Mimi a Líza“ vypráví o dvou kamarádkách, Líze a nevidomé Mimi.

Ty na společných výpravách do fantazie zjišťují, že náš svět se dá vidět různými způsoby. Příběh se vysílal nejen v obrazové, ale též ve zvukové podobě. Rádio Regina příběhy odvysílalo v klasickém večerníčkovém čase. Rozhlasová podoba byla samozřejmě obohacena o další vjemy, které neslyšící nemohou díky obrazu zachytit.

Je slunečný den a Mimi s Lízou si hrají na dvoře. Je jim velmi teplo a tak se vydají hledat strom, pod který by se před sluncem ukryly. Ve své fantazii se dostanou do divoké džungle, kde jim zákeřné liány připraví mnoho nebezpečných nástrah. Společně je však, zejména díky citlivému sluchu a hmatu Mimi, překonají a najdou svůj strom se stínem. Podobný jim pak vyroste na dvoře. Je plný květin a vytváří krásný stín.

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE