NORSKO: Jak funguje studentská TV v Bergenu

V rámci projektu „Využití zkušeností norské studentské televize pro projekt spuštění české studentské televize“ se uskutečnily dvě studijní cesty. V květnu navštívili lidé z UK media norský Bergen a tamní studentskou televizi BSTV, v listopadu pak přijeli Norové do Prahy.

Na Univerzitě v Bergenu, druhém největším městě Norska, působí tři celouniverzitní studentská média – televize, rádio a časopis. Přestože spolu nijak zvlášť nespolupracují, mají mnoho společného. Ať už jde o nadstandardní zázemí v novém Studentském domě, kvalitní technické vybavení nebo profesionální úroveň jejich médií. Všechna tři média také mají dlouhou tradici. Nejdéle existující univerzitní týdeník Studvest vychází nepřetržitě od roku 1945, 28 let funguje rádio Studentradioen i Bergen a více než sedm let už působí Bergenská studentská televize BSTV.

Během návštěvy se účastníci seznámili s celkovým chodem organizace, se způsobem redakční práce, technickým vybavením a zázemím i financováním BSTV i dalších médií. Diskutovali také se zástupci dalších studentských spolků i samosprávných orgánů, „Sociálního parlamentu“ a se studentskou předsedkyní Správní rady univerzity. V rámci Severských mediálních dnů 2010 se tým UK media také zúčastnil jedné z akademických přednášek z mediálních studií na tamní Fakultě sociálních věd.

Chrudim: Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Chrudim: Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Zdravé mateřské, základní a speciální školy