• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Tachov: Chcete pomoci památkám? Adoptujte si kříž

V Plané na Tachovsku uspěl neobvyklý projekt, jenž nabízí lidem k "adopci" poškozené křížky na polích a u silnic. Menší i větší kamenné památky tak dostávají nové opatrovníky, kteří se o ně zdarma starají. Rozebráno už je prvních 15 památek, jež pro projekt zmapovalo místní sdružení. V nejbližší době chce připravit další. to Blanka Borůvková z Kulturního a okrašlovacího spolku - KOS, které nápad nazvaný Adopce nablízko realizuje.

Obnova krajiny a objektů kulturního dědictví v regionu Plané patří mezi současné aktivity sdružení. To vzniklo před rokem s cílem vnést do dění v příhraničním městečku nový impulz. Chce realizovat, podporovat a rozvíjet nekomerční kulturní, umělecké, sportovní a společenské aktivity.

(převzato z www.tyden.cz)

Související témata ...

Kulturní dědictví, památky
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

mrg. Drahanská vrchovina: Obnova zámecké zahrady v Habrovanech

Obnova zámecké zahrady v Habrovanech

Mikroregion Drahanská vrchovina

Čkyně: Revitalizace synagogy - architektonická soutěž

Revitalizace synagogy - architektonická soutěž

Čkyně

Strakonice: Putování románovou krajinou

Putování románovou krajinou

Strakonice

Tachov: Chcete pomoci památkám? Adoptujte si kříž

Chcete pomoci památkám? Adoptujte si kříž

Tachov

Chrudim: Nový 3D model centra města

Nový 3D model centra města

Chrudim

Kraj Vysočina: Zaniklé obce připomínají informační tabule s fotografiemi

Zaniklé obce připomínají informační tabule s fotografiemi

Kraj Vysočina