• naše weby..

Tachov: Chcete pomoci památkám? Adoptujte si kříž

V Plané na Tachovsku uspěl neobvyklý projekt, jenž nabízí lidem k "adopci" poškozené křížky na polích a u silnic. Menší i větší kamenné památky tak dostávají nové opatrovníky, kteří se o ně zdarma starají. Rozebráno už je prvních 15 památek, jež pro projekt zmapovalo místní sdružení. V nejbližší době chce připravit další. to Blanka Borůvková z Kulturního a okrašlovacího spolku - KOS, které nápad nazvaný Adopce nablízko realizuje.

Obnova krajiny a objektů kulturního dědictví v regionu Plané patří mezi současné aktivity sdružení. To vzniklo před rokem s cílem vnést do dění v příhraničním městečku nový impulz. Chce realizovat, podporovat a rozvíjet nekomerční kulturní, umělecké, sportovní a společenské aktivity.

(převzato z www.tyden.cz)

Související témata ...

Kulturní dědictví, památky

mrg. Drahanská vrchovina: Obnova zámecké zahrady v Habrovanech