• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Prostějov: Cyklo-běh proti drogám

CYKLO-BĚH ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG se zastavil i v Prostějově dne 14. června v rámci 15. ročníku již po osmé. Je to největší pravidelná protidrogová kampaň spojená se sportem i prevencí a osvětou. Tato aktivita probíhá pod záštitou Projektu Zdravé město Prostějov. Upozorňuje na dlouhodobě zanedbané vzdělávání na poli drogové prevence a volá po zvýšení drogové gramotnosti a osvěty v naší zemi.

Nad akcí převzal záštitu Senát Parlamentu ČR. Hlavním organizátorem je občanské sdružení ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU.

Sportovce přivítal náměstek primátorky Pavel Smetana, senátorka Božena Sekaninová i zastupitel Marek Moudrý. V doprovodném programu vystoupil taneční kroužek dětí ze ZŠ Dr. Horáka, protože tanec a zpěv jsou také formou boje proti drogovému nebezpečí. Ve stejném čase probíhaly besedy o nebezpečí drog na šesti školách v našem městě i regionu. Významným momentem bylo podepsání Charty boje proti drogám. Po podpisu cykloběžci pokračovali směrem na Vyškov.

Na trase je až na kraj našeho města podpořili svým během nejen studenti Soukromé odborné školy podnikání a obchodu, ale i přítomní politici a z důvodu bezpečnosti i vozidlo strážníků městské policie. Studentky Střední zdravotnické školy zajišťovaly jako vždy zdravotní hlídku. Cykloběh je v našem městě již nedílnou součástí osvětových a preventivních akcí, které jsou zaměřené na nejvíce ohrožené skupiny.

Cílem je pomoci mladým, aby dokázali zvládnout „drogová lákadla“. Svůj čas a naplnění života mohou věnovat sportu, rodině a pomoci těm, kteří to třeba v tomto čase potřebují.


Kontakt na Zdravé město

Kontakt...

Mgr. Martin Mokroš
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

ŠVÝCARSKO: Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Chrudim: Učíme se zdravě sedět a cvičit

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Prostějov: „Městský“ cyklobus

„Městský“ cyklobus

Prostějov

Frýdek-Místek: Centrum sportu - Sportovní kroužky na základních a středních školách

Centrum sportu - Sportovní kroužky na základních a středních školách

Frýdek-Místek