• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Rychvald: Po zkušebním provozu začal jezdit školní autobus

V Rychvaldu na Karvinsku dnes po čtyřměsíčním zkušebním provozu začal jezdit speciální školní autobus. Děti sváží ke škole po dvou trasách ze severní a jižní části města, řekla ČTK starostka Šárka Kapková. Hlavním motivem pro zřízení školní autobusové linky byla bezpečnost školáků.
Kapková připomněla, že Rychvald je poměrně rozlehlé město a některé děti musely na zastávku městské hromadné dopravy docházet až 20 minut. V některých úsecích navíc nejsou chodníky, a přeprava do školy tak pro děti představovala značné riziko.

"V Rychvaldu máme 70 kilometrů místních komunikací a ta dopravní obslužnost je v některých vzdálenějších místech opravdu obtížná," vysvětlila Kapková. Nyní by dětem cesta ke školnímu autobusu podle starostky měla trvat maximálně okolo pěti minut.
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

Vsetín: Knihovna jako komunitní a vzdělávací centrum

Knihovna jako komunitní a vzdělávací centrum

Vsetín

Šternberk: Systém energeticky úsporných opatření v základních a mateřských školách

Systém energeticky úsporných opatření v základních a mateřských školách

Šternberk

Vsetín: Ekologické audity škol a školských organizací

Ekologické audity škol a školských organizací

Vsetín

Litoměřice: Správcovství hřišť u základních škol

Správcovství hřišť u základních škol

Litoměřice

Jilemnice: Realizace energetických úspor v mateřských školách

Realizace energetických úspor v mateřských školách

Jilemnice

Prostějov: Energeticky úsporná opatření v základní škole

Energeticky úsporná opatření v základní škole

Prostějov