• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

ČESKO: Sdružení poskytuje stipendium romským studentům

Již čtvrtým rokem organizuje sdružení Romea projekt na stipendia pro romské studenty. Za tu dobu dostalo finanční podporu na 150 vysokoškoláků. Nejčastěji studují ekonomické, humanitní nebo pedagogické fakulty. Naopak nejméně často se věnují lékařským nebo technickým oborům.

Sen o titulu inženýrky, který by měla Denisa Horváthová v květnu získat, by si nemohla splnit, pokud by nedostala stipendium od občanského sdružení Romea. "Odjakživa jsem věděla, že půjdu tímto ekonomickým směrem, protože mě bavila matematika a logické záležitosti. Při studiu je ale hrozně těžké pracovat, mít nějaký příjem," vypráví o důvodu, proč o stipendium zažádala.

"Studenti musí doložit studijní průměr, dodat tematickou esej, motivační dopis, referenční dopis a poté je již hodnotí výběrová komise," uvedla koordinátorka projektu Romea o.s. Iva Hlaváčková. V průměru studenti dostávají 800 euro, tedy zhruba 21 tisíc korun na akademický rok. Peníze slouží nejčastěji na pomůcky, bydlení, dopravu a stravování.
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Litoměřice

Pelhřimov: Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Pelhřimov

Kraj Vysočina: Projekt Vysočina BezBariér

Projekt Vysočina BezBariér

KRAJ VYSOČINA

Hodonín: Systém sociální integrace ve městě

Systém sociální integrace ve městě

Hodonín

Jihlava: Projekt Park in park - Podpora nezaměstnané mládeže, ohrožené sociálním vyloučením

Projekt Park in park - Podpora nezaměstnané mládeže, ohrožené sociálním vyloučením

Jihlava