• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

ČESKO: Studenti chtějí více praktických znalostí o CSR

V posledním květnovém týdnu se konal první ročník CSR akademie, pořádané Agenturou PubliCon. Akce se zúčastnilo přes dvacet studentů ze 14 fakult z vysokých škol celé České republiky. Odbornými partnery prvního ročníku CSR akademie byly VŠE, platforma Byznys pro společnost a měsíčník CSR fórum. Partnery akce se staly Telefónica ČR, IBM ČR a AXA ČR.
CSR akademie ukázala, že zájem studentů o otázky udržitelnosti a témata příbuzná roste.Ale reagují na to univerzity? I této otázce se věnovala celostátní konference o udržitelnosti ve výuce a praxi vysokých škol, která byla součástí CSR akademie. Konferenci uspořádala v Rytířském sále Valdštejnského paláce místopředsedkyně Senátu PČR paní Miluše Horská.

Smyslem akademie bylo poskytnout studentům přístup k praktickým informacím z firemní praxe v oblasti strategií odpovědného podnikání, udržitelnosti, CSR a inovativních přístupů ke vzdělávání. Studenti měli v průběhu týdne možnost seznámit se s konkrétními řešeními v oblasti odpovědného podnikání díky přenáškám, které jim zprostředkovali odborníci z firemního sektoru. Hovořilo se například o roli stakeholderů, o spolupráci s dodavateli nebo i o strategiích CSR a jejich implementaci. Přednášky Globální a lokální strategie, Odpovědnost ke společnosti – shared value nebo Udržitelné a odpovědné HR byly vedeny experty z partnerských firem. „Přednášky jsem ocenila z hlediska praxe, protože jsem konečně viděla, jak některé CSR aktivity vypadají ve skutečnosti a jak se k CSR staví velké korporace,“ říká Lucie Doležilová z Univerzity Palackého v Olomouci, jedna z absolventek prvního ročníku akademie.
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA a VAUD: Příručka pro zelené nakupování

Kanton ŽENEVA a VAUD: Příručka pro zelené nakupování

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Praha-Libuš: Komise Zdravé městské části

Komise Zdravé městské části

Praha-Libuš

Jilemnice: Škola udržitelného rozvoje ve městě (2. stupeň ZŠ)

Škola udržitelného rozvoje ve městě (2. stupeň ZŠ)

Jilemnice

Prostějov: „Baterkiáda“ (aneb sběr nepotřebných baterií)

„Baterkiáda“ (aneb sběr nepotřebných baterií)

Prostějov

Hodonín: Ekologicky příznivý provoz úřadu

Ekologicky příznivý provoz úřadu

Hodonín

Brno: Čistší produkce ve školství

Čistší produkce ve školství

Brno