ČESKO: Studenti chtějí více praktických znalostí o CSR

V posledním květnovém týdnu se konal první ročník CSR akademie, pořádané Agenturou PubliCon. Akce se zúčastnilo přes dvacet studentů ze 14 fakult z vysokých škol celé České republiky. Odbornými partnery prvního ročníku CSR akademie byly VŠE, platforma Byznys pro společnost a měsíčník CSR fórum. Partnery akce se staly Telefónica ČR, IBM ČR a AXA ČR.
CSR akademie ukázala, že zájem studentů o otázky udržitelnosti a témata příbuzná roste.Ale reagují na to univerzity? I této otázce se věnovala celostátní konference o udržitelnosti ve výuce a praxi vysokých škol, která byla součástí CSR akademie. Konferenci uspořádala v Rytířském sále Valdštejnského paláce místopředsedkyně Senátu PČR paní Miluše Horská.

Smyslem akademie bylo poskytnout studentům přístup k praktickým informacím z firemní praxe v oblasti strategií odpovědného podnikání, udržitelnosti, CSR a inovativních přístupů ke vzdělávání. Studenti měli v průběhu týdne možnost seznámit se s konkrétními řešeními v oblasti odpovědného podnikání díky přenáškám, které jim zprostředkovali odborníci z firemního sektoru. Hovořilo se například o roli stakeholderů, o spolupráci s dodavateli nebo i o strategiích CSR a jejich implementaci. Přednášky Globální a lokální strategie, Odpovědnost ke společnosti – shared value nebo Udržitelné a odpovědné HR byly vedeny experty z partnerských firem. „Přednášky jsem ocenila z hlediska praxe, protože jsem konečně viděla, jak některé CSR aktivity vypadají ve skutečnosti a jak se k CSR staví velké korporace,“ říká Lucie Doležilová z Univerzity Palackého v Olomouci, jedna z absolventek prvního ročníku akademie.

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA a VAUD: Příručka pro zelené nakupování

Kanton ŽENEVA a VAUD: Příručka pro zelené nakupování

Praha-Libuš: Komise Zdravé městské části

Komise Zdravé městské části