Valašské Meziříčí: Bezbariérová naučná stezka

Naučných stezek, na kterých nenajdete ani jedinou překážku, není mnoho. Jednu takovou mají ve Valašském Meziříčí ve Zlínském kraji. Bezbariérová naučná stezka se nachází v areálu bývalých kasáren. Je dlouhá 800 metrů a sjízdná jak pro tělesně postižené na vozíčcích, tak pro rodiny s kočárky a malými dětmi. Při procházce je navíc možné zahlédnout řadu vzácných a ohrožených živočichů.

Naučná stezka má jedenáct zastavení, na kterých představuje život ve vodě i na březích kolem rybníčku na vojenském cvičišti bývalých kasáren.

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO: Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park