• naše weby..

Velké Meziříčí: První MŠ mezi Zdravými školkami

První školka ve Velkém Meziříčí patří mezi zdravé mateřské školy. Mateřská škola Nad Plovárnou byla 6. května přijata Státním zdravotním ústavem do sítě programu Škola podporující zdraví v ČR. A to na tři roky od data zapojení se do sítě.

„Cesta k přijetí do sítě Zdravých školek nám trvala téměř dva školní roky,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Velké Meziříčí Božena Suchánková a popsala, jaké podmínky musela školka splnit. Bylo nutno vypracovat odpovídající školní vzdělávací program, udělat změny ve výživě, stravování, upravit prostředí. „Využili jsme toho, že se školka Nad Plovárnou přestavovala,“ podotkla k tomu Suchánková a jmenovala další kroky: „Absolvovali jsme stáže v Polsku pro výměnu zkušeností a nakonec jsme projekt obhájili u kulatého stolu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Od prvního září jej rozjedeme naplno,“ dodala ředitelka.

Chrudim: Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Chrudim: Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Zdravé mateřské, základní a speciální školy