• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Velké Meziříčí: První MŠ mezi Zdravými školkami

První školka ve Velkém Meziříčí patří mezi zdravé mateřské školy. Mateřská škola Nad Plovárnou byla 6. května přijata Státním zdravotním ústavem do sítě programu Škola podporující zdraví v ČR. A to na tři roky od data zapojení se do sítě.

„Cesta k přijetí do sítě Zdravých školek nám trvala téměř dva školní roky,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Velké Meziříčí Božena Suchánková a popsala, jaké podmínky musela školka splnit. Bylo nutno vypracovat odpovídající školní vzdělávací program, udělat změny ve výživě, stravování, upravit prostředí. „Využili jsme toho, že se školka Nad Plovárnou přestavovala,“ podotkla k tomu Suchánková a jmenovala další kroky: „Absolvovali jsme stáže v Polsku pro výměnu zkušeností a nakonec jsme projekt obhájili u kulatého stolu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Od prvního září jej rozjedeme naplno,“ dodala ředitelka.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

Chrudim: Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Chrudim

Chrudim: Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Chrudim

Kladno: Návrh společenské odpovědnosti (CSR) v základní a mateřské škole

Návrh společenské odpovědnosti (CSR) v základní a mateřské škole

Kladno

Litoměřice: Mladé fórum aneb Desatero priorit města očima žáků

Mladé fórum aneb Desatero priorit města očima žáků

Litoměřice

Třebíč: Studentský parlament města

Studentský parlament města

Třebíč

Litoměřice: Kampaň Display a štítkování energetické náročnosti budov

Kampaň Display a štítkování energetické náročnosti budov

Litoměřice