Prachatice: ZŠ Zlatá stezka se opět zapojila do kampaně "S pohybem každý den"

V pátek 10. 12. 2010 proběhla v Praze tisková konference k ukončení celorepublikové kampaně zaměřené na pohybovou aktivitu. Na tomto setkání proběhlo vyhodnocení soutěže ,,S pohybem každý den 2010“, kterou realizoval Státní zdravotní ústav, Ministerstvo zdravotnictví a program CINDI WHO. Záštitu nad touto soutěží měly i významné osobnosti našeho sportu - Mgr. Květa Pecková a Mgr. Lída Formanová.

Soutěže ,,S pohybem každý den 2010“ se zúčastnila také ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 240, kde byla soutěž realizována v měsíci říjnu a zapojil se do ní celý 1. stupeň – tedy celkem 192 žáků. Soutěž dokončilo a do slosování o ceny postoupilo 142 žáků. Na 15 z nich se usmálo štěstí při losování a obdrželi různé sportovní dárky.

Kampaň byla ale spojena též s výzvou pro školy. V rámci této výzvy porota hodnotila nejenom účast v soutěži, ale především podíl zvýšené pohybové aktivity u dětí a zejména to, jaké pohybové aktivity škola během školního roku dětem nabízí. Veškeré pohybové aktivity organizované 19 přihlášenými školami byly vyhodnoceny a ocenění získala právě škola prachatická. Součástí ocenění byla i knižní odměna v hodnotě 3 000,- Kč dle vlastního výběru. Do Prahy se pro cenu vydala ředitelka školy Mgr. Lenka Králová spolu s realizátorkou této soutěže na škole, Mgr. Janou Ištokovou. Paní ředitelka na tiskové konferenci představila pohybové aktivity školy v podobě powerpointové prezentace a zodpověděla dotazy novinářů. Měla možnost si popovídat i s bývalou sportovkyní Mgr. Květou Peckovou o pohybových aktivitách dnešní mladé generace.

Díky soutěži se městu podařilo prezentovat nejen svou školu, ale také projekt Zdravé město Prachatice, jehož je partnerem.

Kontakt...

(Tel: 723 471 710)

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům