• další portály..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Prachatice: ZŠ Zlatá stezka se opět zapojila do kampaně "S pohybem každý den"

V pátek 10. 12. 2010 proběhla v Praze tisková konference k ukončení celorepublikové kampaně zaměřené na pohybovou aktivitu. Na tomto setkání proběhlo vyhodnocení soutěže ,,S pohybem každý den 2010“, kterou realizoval Státní zdravotní ústav, Ministerstvo zdravotnictví a program CINDI WHO. Záštitu nad touto soutěží měly i významné osobnosti našeho sportu - Mgr. Květa Pecková a Mgr. Lída Formanová.

Soutěže ,,S pohybem každý den 2010“ se zúčastnila také ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 240, kde byla soutěž realizována v měsíci říjnu a zapojil se do ní celý 1. stupeň – tedy celkem 192 žáků. Soutěž dokončilo a do slosování o ceny postoupilo 142 žáků. Na 15 z nich se usmálo štěstí při losování a obdrželi různé sportovní dárky.

Kampaň byla ale spojena též s výzvou pro školy. V rámci této výzvy porota hodnotila nejenom účast v soutěži, ale především podíl zvýšené pohybové aktivity u dětí a zejména to, jaké pohybové aktivity škola během školního roku dětem nabízí. Veškeré pohybové aktivity organizované 19 přihlášenými školami byly vyhodnoceny a ocenění získala právě škola prachatická. Součástí ocenění byla i knižní odměna v hodnotě 3 000,- Kč dle vlastního výběru. Do Prahy se pro cenu vydala ředitelka školy Mgr. Lenka Králová spolu s realizátorkou této soutěže na škole, Mgr. Janou Ištokovou. Paní ředitelka na tiskové konferenci představila pohybové aktivity školy v podobě powerpointové prezentace a zodpověděla dotazy novinářů. Měla možnost si popovídat i s bývalou sportovkyní Mgr. Květou Peckovou o pohybových aktivitách dnešní mladé generace.

Díky soutěži se městu podařilo prezentovat nejen svou školu, ale také projekt Zdravé město Prachatice, jehož je partnerem.

Kontakt na Zdravé město

Kontakt...

(Tel: 723 471 710)
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe

ŠVÝCARSKO: Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Prostějov: „Městský“ cyklobus

„Městský“ cyklobus

Prostějov

Chrudim: Učíme se zdravě sedět a cvičit

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Frýdek-Místek: Centrum sportu - Sportovní kroužky na základních a středních školách

Centrum sportu - Sportovní kroužky na základních a středních školách

Frýdek-Místek