Frýdek-Místek: Rekonstrukce dětských hřišť na území města

Na základě nových předpisů, platných od roku 2002, začalo statutární město Frýdek-Místek s rekonstrukcí a výstavbou nových dětských hřišť. Na přelomu let 2002-2003 vybudováno první nové dětské hřiště, v roce 2004 bylo Radou města Frýdku-Místku schváleno pořadí rozmístění nových dětských hřišť. Celkem bylo navrženo 24 lokalit dětských hřišť, které se postupně od roku 2005 budují. V říjnu 2008 bylo dokončeno na sídlišti Nad Lipinou deváté dětské hřiště ze schváleného seznamu. Nové dětské prvky jsou přitažlivé pro děti tvarem, barevností a větší možnosti využití.

Název obce/města/regionu: Frýdek-Místek
Kontakt: Odbor životního prostředí a zemědělství
Příjmení, jméno: Kulatý Petr
Organizace: Statutární město Frýdk-Místek
E-mail: kulaty.petr@frydekmistek.cz
Téma: Sport, pohybové aktivity a místní rekreace

Čeho se podařilo v rámci Vašich aktivit/projektů dosáhnout? Od konce roku 2002 se mohou instalovat jen dětské prvky, které mají certifikát o shodě dle nařízení vlády č. 173/1997 Sb., kterým se stanoví vybrané výrobky k posuzování shody, ve znění pozdějších předpisů a jsou v souladu s příslušnými normami. Na základě nových předpisů začalo statutární město Frýdek-Místek s rekonstrukcí a výstavbou nových dětských hřišť. Následně bylo na přelomu let 2002-2003 vybudováno první nové dětské hřiště. V roce 2004 bylo Radou města Frýdku-Místku schváleno pořadí rozmístění nových dětských hřišť. Celkem bylo navrženo 24 lokalit dětských hřišť, které se postupně od roku 2005 budují. V první fázi byla provedena rekonstrukce stávajících velkých hřišť, a to na území parků a centrálních plochách velkých sídlišť. V říjnu 2008 bylo dokončeno na sídlišti Nad Lipinou deváté dětské hřiště ze schváleného seznamu.
Aktivní a bezpečný pohyb dětí má prvořadý význam při budování nových dětských hřišť. Nové dětské prvky jsou přitažlivé pro děti tvarem, barevností a větší možnosti využití. Především větší sestavy jsou u dětí vítány pro jejích kolektivní využívání. Zároveň umožní dětem zvýšit fyzickou kondici, obratnost a koordinaci pohybu. Nová hřiště jsou vítána nejen u dětí, ale také u široké veřejnosti.
Byly dokumentovány realizované aktivity? Ano- fotodokumentace.
Realizovaná dětská hřiště: - sídl. Anenská, Janáčkův park, Park Svobody, Puškinův park, Sady B. Smetany, sídl. Za Nemocnicí

Začátek aktivity: 30.09.2002
Konec aktivity: Aktivita stále probíhá

Rozpočet